Jak skutecznie odświeżyć włosy?

0
1368
Suchy szampon do przetłuszczających się włosów
Nie zawsze jest czas, by się wyszykować na wyjście na imprezę czy do pracy. Najgorszym problemem są przetłuszczone włosy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bardzo często trzeba szybko odświeżyć włosy – a czasu na mycie brak. Każdemu zdarza się spóźnić czy zaspać. A przecież – „jak cię widzą, tak cię piszą”. Przetłuszczone kosmyki wyglądają niechlujnie. Ale najlepszy suchy szampon może zdziałać cuda i uratować fryzurę w niejednej sytuacji – tylko który wybrać i jak go użyć?

Nie zawsze jest czas, by się wyszykować na wyjście na imprezę czy do pracy. Najgorszym problemem są przetłuszczone włosy. Nawet perfekcyjny strój, dodatki czy w przypadku pań – makijaż, nie poprawią naszej prezencji, jeśli kosmyki będą nieświeże i przyklapnięte. Wygląda to bardzo niechlujnie i nieestetycznie. Dlatego warto mieć pod ręką najlepszy suchy szampon, by szybko uratować sytuację.

Jak działa najlepszy suchy szampon?

Suchy szampon to kosmetyk w sprayu. Wystarczy spryskać nim dokładnie całe włosy – najlepiej pasmo po paśmie, nie zapominając o aplikacji także przy samej skórze głowy, wówczas kosmyki będą zauważalnie uniesione u nasady i bardziej puszyste. Po minucie czy dwóch należy dokładnie rozczesać włosy, najlepiej zrobić to z głową pochyloną do dołu. I gotowe – fryzura powinna wyglądać świeżo, jakbyśmy przed chwilą wyszli spod prysznica. Dlatego warto zainwestować w najlepszy suchy szampon i mieć go zawsze pod ręką w awaryjnych sytuacjach. Świetnie sprawdza się, gdy musimy nagle wyjść, zaśpimy bądź podczas podróży, gdy nie ma możliwości odświeżenia włosów. Nie wolno bowiem zapominać, że stosowanie tego specyfiku nie zastąpi standardowego mycia. Najlepszy suchy szampon utrzymuje się nawet do kilkunastu godzin (te słabsze – do kilku), jednak zastosowanie go ponownie nie da już takich efektów jak za pierwszym razem, o czym warto pamiętać.

W czym tkwi tajemnica tego kosmetyku? Zawiera on talk, skrobię ryżową lub ziemniaczaną. Składnik ten pochłania sebum, dzięki czemu włosy wyglądają świeżo i czysto. Jaki produkt wybrać, by spełniał on nasze oczekiwania? Najlepszy suchy szampon przede wszystkim nie pozostawia białych (ani żadnych innych) śladów na włosach. Na rynku są też dostępne kosmetyki przeznaczone do każdego koloru włosów, np. Magic shampoo. Słabej jakości produkty mogą zostawiać widoczne osady na kosmykach, co także nie wygląda najlepiej.

Przetłuszczone włosy mają też nieprzyjemny zapach, dlatego warto wybierać suchy szampon o przyjemnej woni, które go zamaskuje. Najpopularniejsze są zapachy kwiatowe i owocowe. Każdy więc może wybrać coś dla siebie.


Materiał partnera zewnętrznego