Jak wybrać dobry fotel kosmetyczny?

0
2608
Fotel kosmetyczny to najważniejszy sprzęt w całym salonie. Jednak niewiele jest uniwersalnych modeli, które sprawdzą się w każdej sytuacji | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Dobry i wygodny fotel kosmetyczny to podstawowy element wyposażenia salonu piękności. To właśnie na nim większość czasu spędzą nasze klientki. Dlatego nie może go zabraknąć w żadnym salonie piękności. Jednak nie powinniśmy kupować pierwszego fotela, który wpadnie nam w oko. Taką decyzję powinniśmy dobrze przemyśleć i wybrać sprzęt spełniający nasze wymagania. Doskonałej jakości fotele kosmetyczne możemy kupić na https://activeshop.com.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne.html. Jednak czym powinniśmy się kierować podczas wyboru?

Zastanów się, jakie zabiegi zamierzasz wykonywać

Fotel kosmetyczny to najważniejszy sprzęt w całym salonie. Jednak niewiele jest uniwersalnych modeli, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Oczywiście są standardowe fotele kosmetyczne sprawdzające się w różnych warunkach. Najlepiej jednak wybierać model dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Z tego powodu już na samym początku warto się zastanowić, jakie zabiegi zamierzamy wykonywać w naszym salonie. Taka informacja zawęża nam wybór. Inny fotel kosmetyczny kupimy, gdy zamierzamy się skupić wyłącznie na zabiegach na twarz, natomiast odmienne funkcje mogą nam być potrzebne w czasie wykonywania manicure czy pedicure. Dlatego określenie usług wykonywanych w salonie jest tak istotne.

Jakie są podstawowe wymagania dotyczące foteli kosmetycznych?

Niestety nie każdy początkujący właściciel salonu kosmetycznego dysponuje dużymi funduszami. W takiej sytuacji nie zawsze może sobie pozwolić na zakup spersonalizowanego sprzętu. W takiej sytuacji najlepiej wybrać uniwersalny fotel kosmetyczny, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jakie cechy musi on posiadać? Najprostszy fotel kosmetyczny powinien być regulowany, dzięki uda nam się dostosować jego ułożenie do wykonywanego zabiegu oraz preferencji klientki. Warto też wybierać model, który wyposażony jest w zdejmowane podłokietniki oraz zagłówek. To sprawi, że zakupiony przez nas fotel kosmetyczny będzie bardziej uniwersalny. Inną wartą uwagi cechą są podzielone podnóżki – taka funkcja umożliwi nam wykonanie pedicure. Natomiast najlepszym materiałem fotelu kosmetycznego jest skóra ekologiczna, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Jakie są mechanizmy foteli kosmetycznych?

Przy zakupie fotelu kosmetycznego największym dylematem jest wybór odpowiedniego mechanizmu. Wyróżnia się sterowanie manualne, hydrauliczne oraz mechaniczne. Najczęściej wybierany jest ten pierwszy mechanizm ze względu na korzystną cenę. W dodatku, fotel kosmetyczny sterowany manualnie można bardzo łatwo obsługiwać i każdy opanuje tę sztukę bez większego wysiłku. W tym przypadku możemy ustawiać wysokość siedziska oraz zagłówek i podłokietniki. Fotel kosmetyczny ze sterowaniem hydraulicznym jest przystosowany dla osób z większym budżetem. Taki sprzęt łatwo regulować, a siedzisko można obracać w dowolny sposób. Najwygodniejszy jest jednak fotel kosmetyczny ze sterowaniem automatycznym – w tym przypadku wszystko ustawiamy za pomocą specjalnego pilota.


Materiał partnera zewnętrznego