Kombajn kosmetyczny – działanie i zalety

0
2427
zbliżenie na połowę pięknej kobiecej twarzy
Kombajn kosmetyczny jest połączeniem funkcji od kilku do kilkudziesięciu urządzeń dedykowanych pojedynczym zabiegom kosmetycznym | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne urządzenie, które zastępuje nawet kilkadziesiąt sprzętów służących do wykonywania pojedynczych zabiegów. Kombajny coraz częściej stanowią wyposażenie profesjonalnych zakładów kosmetycznych. Jak działa to urządzenie w praktyce?

Czym dokładnie jest kosmetyczny kombajn?

Kombajn kosmetyczny jest połączeniem funkcji od kilku do kilkudziesięciu urządzeń dedykowanych pojedynczym zabiegom kosmetycznym. Nie zabiera tak dużo miejsca, jak w przypadku różnego rodzaju sprzętów, dlatego to doskonałe rozwiązanie dla gabinetów kosmetycznych o małym metrażu.

Zaletą inwestycji w tego rodzaju sprzęt kosmetyczny jest nieporównywalnie niższa cena zakupu niż w przypadku wielu różnych urządzeń. W tego typu sprzęt są wyposażone gabinety świadczące usługi na najwyższym poziomie, a profesjonalne wyposażenie są też reklamą dla gabinetu. Każdy kombajn posiada zakres funkcji, w zależności od wybranego modelu.

Zabiegi, których wykonanie umożliwia kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny posiada moduł, za pomocą którego można wybrać pożądaną funkcję. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą:

  • Analizer skóry – umożliwia przeprowadzenie szybkiej analizy stanu skóry, np.: poziomu natłuszczenia i nawilżenia, stopnia złuszczenia naskórka, fazy zmarszczek, przebarwień, stanu naczynek oraz wielkości porów. Dzięki temu możliwie jest przeprowadzenie odpowiednich zabiegów regenerujących tkankę skórną.
  • Peeling kawitacyjny – to doskonały sposób na regenerację zwiotczałej i suchej skóry. Podczas zabiegu dochodzi szybszego usuwania martwych cząsteczek naskórka, dzięki czemu tkanka skórna prędzej się regeneruje, odzyskuje jędrność oraz naturalny koloryt.
  • Ultradźwięki – to metoda za pomocą której fale ultradźwiękowe wywołują kontrolowane poparzenia komórek skóry. W wyniku tego prędzej się regenerują, mikrokrążenie ulega poprawie, a skóra staje się bardziej elastyczna i odporniejsza na powstawanie zmarszczek. Ultradźwięki są często stosowane jako zabieg odmładzający oraz likwidujący przebarwienia skórne.
  • Mezoterapia bezigłowa – to bezinwazyjny zabieg, podczas którego do skóry zostają wprowadzone substancje odżywcze z wykorzystaniem impulsów elektrycznych. Dzięki temu usprawnieniu ulega mikrokrążenie oraz zostaje aktywowany proces naturalnej regeneracji komórek skórnych.
  • Mikrodermabrazja diamentowa – za pomocą specjalnej głowicy z naturalnymi diamentami, martwy naskórek zostaje ścierany, co przyspiesza regenerację skóry. Dzięki wykorzystaniu naturalnych kamieni zabieg jest bezpieczny dla tkanki skórnej.
  • Dermomasaż – to często stosowana metoda w likwidowaniu cellulitu oraz modelowaniu sylwetki. Podczas zabiegu usprawnia się mikrokrążenie krwi i limfy, dzięki czemu tkanka skórna staje się bardziej napięta, a ciało wyszczupla się.
  • Oxybrazja infuzja tlenowa – za pomocą tlenu oraz strumienia soli fizjologicznej skóra jest odmłodzona. Podczas zabiegu zostaje usunięty martwy naskórek oraz zanieczyszczenia, dzięki czemu dochodzi do szybszej regeneracji tkanek.
  • Lipolaser DUO  – to doskonały sposób na likwidację tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała, np. biodra, brzuch, pośladki, uda, itd. Za pomocą światła lasera dochodzi do biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych, dzięki czemu komórki tłuszczowe ulegają rozkładowi.
  • Kombajn kosmetyczny to profesjonalne urządzenie, dzięki któremu można przeprowadzać zabiegi w wybranych obszarach lub na całym ciele. 
kombajny kosmetyczne
Kombajn kosmetyczny posiada moduł, za pomocą którego można wybrać pożądaną funkcję | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jakie najważniejsze parametry posiada kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny posiada różne parametry, które dopasować odpowiednio do zabiegu, a dedykowane oprogramowanie jest łatwe w obsłudze. W obudowie został zastosowany materiał antybakteryjny, co ułatwia utrzymanie higieny w salonie kosmetycznym.

Ponadto każda głowica znajdująca się w wyposażeniu posiada specjalne atesty, które świadczą o wysokiej jakości i bezpieczeństwie. Dużą zaletą kombajnu jest fakt, że podczas zabiegu możliwa jest zmiana ustawień, dzięki czemu można dobrać optymalne parametry odpowiednio do tkanki skórnej.

Urządzenie jest wygodne w eksploatacji, ponieważ zastosowany system Plug&Play umożliwia zastosowanie wyłącznie jednego przewodu, dzięki czemu nie dochodzi do splątania. Na uwagę zasługuje również opcja HELP, która sprawia, że ustawienie parametrów jest niemalże intuicyjne.

Najważniejsze zalety kombajnu kosmetycznego

Kombajn kosmetyczny to doskonałe rozwiązanie, które zastępuje kilka, a nawet kilkadziesiąt urządzeń dedykowanych pojedynczym zabiegom. Dlatego jedną z głównych zalet jest mała ilość zajmowanego miejsca, które w niektórych salonach kosmetycznych jest problemem. W praktyce gabinety oferujące kilkadziesiąt zabiegów nie byłyby w stanie pomieścić takiej liczby urządzeń.

Natomiast wynajem tak obszernej powierzchni lokalu mógłby spowodować, że biznes byłby nieopłacalny. Ponadto dostępność wielu opcji zabiegów w jednym urządzeniu znacznie ułatwia i przyspiesza pracę z klientem. Kolejną zaletą jest łatwa obsługa, która nie wymaga specjalistycznych i długich szkoleń. Każdy model posiada wbudowane różne opcje, dzięki czemu można go dobrać odpowiednio do wachlarza świadczonych usług.

Kombajn kosmetyczny jako reklama dla salonu kosmetycznego

Innowacyjne rozwiązanie, którym jest kombajn kosmetyczny to ostatnimi czasy coraz bardziej popularne urządzenie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. To sprawia, że wymagania klientów ciągle rosną i coraz bardziej oceniają nie tylko jakość usług, lecz także wyposażenie salonu.

Dlatego inwestycja w kombajny kosmetyczne powoli staje się koniecznością, aby salon nie zaczął tracić klientów w dobie konkurencji.

Profesjonalne urządzenia kosmetyczne znacznie ułatwiają pracę osobom wykonującym zabiegi. Dzięki dostępowi do wielu opcji w jednym urządzeniu praca przebiega szybciej, a salon może obsługiwać większą liczbę klientów i zwiększyć zyski.


Materiał partnera zewnętrznego