Laminacja rzęs – czym jest, jak przebiega, jakie daje efekty

0
2517
laminowanie rzęs
Laminowanie rzęs przynosi wiele korzyści i znacząco poprawia oprawę oczu | fot.: stock.adobe.com

Laminowanie rzęs to zabieg kosmetyczny, który cieszy się ogromną popularnością w ostatnim czasie. Na czym polega i jakie przynosi efekty? Za co pokochały go kobiety?

Czym jest laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs to delikatny zabieg, który wzmacnia i odżywia rzęsy. W czasie zabiegu stosowana jest keratyna, podobnie jak podczas regeneracji włosów u fryzjera. Zabieg utrzymuje się do dwóch miesięcy. Można po nim malować rzęsy, aby wzmocnić widoczność efektów. Co więcej, mascara lepiej się utrzymuje i nie kruszy. Laminowanie rzęs jest szczególnie polecane osobom, które mają cienkie, proste, rzadkie i jasne rzęsy. Zabieg delikatnie farbuje rzęsy, nadając im głęboki, intensywny kolor. Ich podkręcenie sprawia, że włoski są uniesione od nasady, dzięki czemu wydają się dłuższe i świetnie  podkreślają oprawę oczu bez użycia zalotki. Wpływa również na kondycję rzęs. Keratyna tworzy na włosach osłonkę, która nie tylko dodaje im objętości, ale również zabezpiecza przed działaniem wilgoci, promieniami UV czy składnikami podrażniającymi np. w kosmetykach.

laminacja rzęs
Cały zabieg trwa około 90 minut | fot.: stock.adobe.com

Jak przebiega laminowanie rzęs?

Cały zabieg trwa około 90 minut. W czasie jego trwania stylistka nakręca włoski na wałki i farbuje specjalnym barwnikiem, pozostawiając go aż do wyschnięcia. Na jakie etapy podzielony jest zabieg? Wszystko zaczyna się od odpowiedniego przygotowania rzęs. Górna partia rzęs zostaje oddtłuszczona, a na dolną powiekę stylistka przykłada wacik, który zabezpiecza skórę przed działaniem preparatów kosmetycznych i sklejeniem dolnych i górnych rzęs. Następnie nakłada na górną powiekę silikonowy wałek, na który nakręca górną partię rzęs. Wygląda to podobnie jak zakładanie wałków na włosy. Później aplikuje odżywkę, która przygotowuje je do farbowania. Po jej wyschnięciu aplikuje barwnik (czarny lub brązowy), który wybiera w zależności od preferencji klientki. Pigment schnie około kilkunastu minut. Ostatnim elementem jest utrwalenie efektów zabiegu za pomocą keratyny. Po wyschnięciu keratyny zabieg jest zakończony.

Jakie są efekty laminowania rzęs?

Laminowanie rzęs przynosi wiele korzyści i znacząco poprawia oprawę oczu. Przede wszystkim wyraźnie wzmacnia rzęsy. Po zabiegu można zrezygnować z używania tuszu do rzęs, ponieważ wyglądają one naturalnie i pięknie. Aby podkreślić jednak efekty zabiegu można stosować maskarę. Zabieg nie daje uczucia sztuczności ani wrażenia doklejonych rzęs. Dedykowany jest przede wszystkim osobom, które oczekują naturalnego podkreślenia bez sztucznego efektu. W związku z tym dla niektórych rozczarowaniem może być brak efektownego podkręcenia czy gęstości tak jak w przypadku zabiegów doklejania. Na efekt laminowania wpływa przede wszystkim pierwotna kondycja rzęs. Ilość włosków nie zmienia się, ale poprawia się ich stan. Stają się lepiej odżywione i wzmocnione, co przekłada się na ich wyrazisty kolor i jedwabistą gładkość.

Mimo braku spektakularnych efektów klientki bardzo doceniają zabieg i chętnie z niego korzystają, wykonując go wielokrotnie, kilka razy z rzędu.

IIM