Laminacja rzęs – na czym polega?

0
1197
laminacja rzęs
Laminacja polega na odżywieniu rzęs, ich uniesieniu, podkręceniu i wzmocnieniu | fot.: materiał partnera

Naturalny wygląd rzęs nie zawsze jest zachwycający, dlatego wiele kobiet chce zadbać o to, aby rzęsy stały się gęste, podkreślone i uniesione. Zabiegiem kosmetycznym, który doskonale sprawdzi się w przypadku większości pań jest laminacja rzęs. Na czym polega ten zabieg, jakie daje efekty i kiedy warto go wykonać? Podpowiadamy.

Laminacja rzęs – charakterystyka

Laminacja rzęs stała się popularna w 2018 roku i obecnie uznawana jest za poważną konkurencję dla innego lubianego zabiegu, czyli przedłużanie rzęs. Laminacja polega na odżywieniu rzęs, ich uniesieniu, podkręceniu i wzmocnieniu. Warto zaznaczyć, że laminacja jest bardziej kompleksowym zabiegiem niż lifting rzęs. Do zabiegu laminacji używa się keratyny, czyli tego samego składnika, który jest szeroko wykorzystywany w salonach fryzjerskich do odżywienia włosów na głowie. W przypadku laminacji rzęs efekt utrzymuje się do około dwóch miesięcy, a więc dosyć długo. 

Proces laminacji rzęs w salonie kosmetycznym

Na czym dokładnie polega laminacja rzęs? Cały zabieg trwa około półtorej godziny i składają się na niego następujące etapy:

  1. Kosmetyczka odtłuszcza rzęsy, a następnie stosuje specjalne płatki, które mają oddzielić rzęsy dolne od górnych, a także ochronić skórę przed działaniem używanych kosmetyków.
  2. Rzęsy zostają nakręcone na specjalne silikonowe wałki, a następnie kosmetyczka nakłada na nie preparat odżywiający i wzmacniający.
  3. Następnym krokiem jest nałożenie na rzęsy farby nadającej kolor. 
  4. Ostatnim etapem jest nałożenie keratyny, utrwalającej efekty całego zabiegu.

Po laminacji nie należy moczyć rzęs przez jedną dobę. Później można pomalować swoje rzęsy tuszem, a także pielęgnować je tak samo jak zawsze – zmywać makijaż, rozczesywać je szczoteczką. Po upłynięciu doby od zabiegu nie ma żadnych przeciwskazań do tego, aby iść na basen, czy do sauny. 

Efekty laminacji rzęs

Laminacja rzęs przynosi bardzo korzystne efekty, do których można zakwalifikować:

  • uniesienie rzęs i ich podniesienie,
  • podkręcenie rzęs,
  • znaczna poprawa kondycji rzęs, dzięki odżywczym produktów,
  • regeneracja zniszczonych włosków.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że laminacja rzęs ma sporo zalet. Po pierwsze zabieg jest znacznie mniej inwazyjny niż przedłużanie rzęs. Po drugie laminacja jest zdrowa i wpływa korzystnie na naturalny wygląd rzęs. Po trzecie taki zabieg ma stosunkowo atrakcyjną cenę, zwłaszcza w porównaniu z przedłużaniem rzęs. Ten drugi zabieg trzeba niestety wykonywać znacznie częściej. 

Kiedy warto zdecydować się na laminację rzęs?

Każda kobieta, która chce nadać swoim rzęsom piękny, odżywiony, seksowny, zmysłowy wygląd, powinna zdecydować się na zabieg laminacji. Tak naprawdę nie ma żadnych przeciwskazań do wykonania tego zabiegu, oczywiście poza alergią na jakiekolwiek stosowane produkty w trakcie zabiegu. Należy pamiętać także o tym, że laminację rzęs trzeba wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, a dostępne na rynku produkty nie są przeznaczone do samodzielnego użytkowania. Warto oddać się w ręce wykwalifikowanej kosmetyczki i cieszyć się wspaniałymi efektami laminacji rzęs przez długi czas. 

Materiał partnera zewnętrznego