Najlepsze hurtownie medycyny estetycznej

0
1680
piękna dziewczyna z długimi włosami i dłońmi przy twarzy
Obecnie - jak w każdej dziedzinie - także w branży beauty mamy do czynienia zarówno z pewnymi stałymi trendami, jak i gorącymi i procedurami szczególnie pożądanymi przez klientów i samych lekarzy i kosmetologów | fot.: materiał partnera

Współczesna medycyna estetyczna to jedna z najbardziej dynamicznych i najbardziej wszechstronnych usług. Stale rozwijające się technologie, nowoczesne rozwiązania, coraz bardziej skuteczne procedury przy jednocześnie stale minimalizowanym ryzyku powikłań – wszystko to sprawia, że rynek beauty poszukuje wysokiej jakości sprzętu i szkoleń z zakresu know how. Dziś tę funkcję realizują wysoko wyspecjalizowane hurtownie medycyny estetycznej.

Hurtownie kosmetyczne – co warto wiedzieć

Współczesna hurtownia medycyny estetycznej zajmuje się dostarczaniem najnowocześniejszych technologii i know how. Sprawia to, że aby nadążyć (lub nawet wyprzedzić) potrzeby wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej hurtownia estetyczna musi mieć w swej ofercie wyposażenie gabinetów kosmetycznych zgodne z aktualną wiedzą i najnowszymi trendami na rynku. Niezależnie od tego, czy oferuje urządzenia do oczyszczania wodorowegourządzenie do mikrodermabrazji czy urządzenie do wykonywania procedury, jaką jest karboksyterapia, sprzęt powinien być najlepszej jakości – oferować niezbędne certyfikaty i bezpieczeństwo użycia.

Decydując się na współpracę z hurtownią warto więc zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Z jednej strony doceniane są placówki wysoko specjalistyczne, z drugiej – oferujące możliwie najszerszy zakres usług i produktów dla medycyny estetycznej. Jednocześnie wysokiej jakości hurtownia powinna prowadzić szkolenia dla lekarzy i kosmetologów, co niewątpliwie ułatwia pracę na urządzeniach i daje dodatkowy powód do współpracy.

Najpopularniejsze procedury, najlepszy sprzęt

Obecnie w branży beauty mamy do czynienia z dwoma mocnymi trendami. Z jednej strony klienci oczekują znanych i sprawdzonych zabiegów, z drugiej –  poszukują procedur nowoczesnych i popularnych. Przyjrzyjmy się więc szczególnie ciekawym zabiegom, jak i wymaganiom stawianym sprzętowi kosmetycznemu.

Oczyszczanie wodorowe

Jasne jest, że oprócz zabiegu z użyciem popularnych kwasów, jakim jest na przykład kwas migdałowy, sklep powinien mieć w swojej ofercie oczyszczanie wodorowe – sprzęt do tego zabiegu jest obecnie jednym z najchętniej kupowanych przez gabinety ze względu na pozytywny odbiór samego zabiegu przez pacjentów. Obecnie po prostu warto mieć w swojej ofercie oczyszczanie wodorowe, urządzenia najwyższej klasy przeznaczone do zabiegu łączą w sobie zalety hydradermabrazji oraz wodorowego oczyszczania, które pozwala na dogłębne oczyszczenie, dotlenienie oraz odżywienie suchej i zniszczonej skóry.

Karboksyterapia

Karboksyterapia, a więc medyczna terapia dwutlenkiem węgla, niemal na naszych oczach urasta do jednego z najchętniej wybieranych zabiegów w medycynie estetycznej. Urządzenia do karboksyterapii to bezpieczny sposób na poprawę kondycji skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu, zmniejszenie uporczywego cellulitu czy redukcję tkanki tłuszczowej. Dwutlenek węgla wstrzykiwany pod skórę nie wywołuje żadnych negatywnych reakcji ze strony organizmu, dlatego coraz częściej profesjonalne gabinety kosmetologiczne i placówki zajmujące się medycyną estetyczną wpisują w wyszukiwarki hasło: karboksyterapia urządzenie. Pamiętajmy jednak, żeby zwrócić uwagę na niezbędne certyfikaty produktu.

Mezoterapia mikroigłowa

Klienci gabinetów nie boją się igieł, choć na początek wybierają często mniej bolesne procedury, żeby oswoić się z uczuciem nakłuwania skóry. Dlatego jednym z ich pierwszych wyborów przy potrzebie rewitalizacji skóry i neutralizowania pierwszych oznak starzenia stawiają na procedurę, jaką jest mezoterapia mikroigłowa. Sprzęt (pen) do jej wykonania powinien dawać możliwość operowania również na dużych obszarach ciała: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, grzbietach dłoni, brzuchu, ramionach, udach a nawet pośladkach.

Mezoterapia igłowa

Kolejnym krokiem walce o piękną i zdrową skórę jest coraz popularniejsza mezoterapia igłowa, a więc jeden z najefektywniejszych zabiegów powstrzymujących procesy starzenia się skóry. Sama kuracja polega na wprowadzenie tzw. depozytów preparatu – przy pomocy igły i strzykawki. Ampułki do mezoterapii igłowej, jak na przykład nieusieciowany kwas hialuronowy, powinny posiadać wysoką klasę bezpieczeństwa medycznego. Pacjenci i klienci coraz chętniej proszą o zastosowanie skutecznej procedury, jaką jest mezoterapia igłowa, preparaty do jej stosowania powinny więc być najwyższej jakości.

Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe to chyba największy fenomen ostatnich lat | fot.: materiał partnera

Osocze bogatopłytkowe

To chyba największy fenomen ostatnich lat. Wszystkim tym, którym zależy na skutecznej odbudowie skóry oraz jej biostymulacji zaleca się wykonanie tej bezpiecznej ale jednocześnie niesamowicie skutecznej procedury. Wzrasta więc zainteresowanie zarówno samym zabiegiem, jak i – w przypadku salonów i gabinetów – sprzętem do jego wykonania. Klasyczny zestaw do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego składa się z kilku elementów, przy czym dwóch szczególnie ważnych: jednym z nich jest specjalistyczna wirówka do osocza, drugim probówki do osocza bogatopłytkowego, za pomocą których substancja zostaje dokładnie odwirowana. Wirówka do osocza pozwala skutecznie oddzielić osocze od krwi, dzięki czemu można uzyskać czysty preparat autologiczny do zabiegu. Przy jej wyborze zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo (np. komora ze stali chirurgicznej) i intuicyjność obsługi.

Laseroterapia

Osobną, olbrzymią kategorią produktów przeznaczonych do medycyny estetycznej są różnego rodzaju lasery. Niezależnie od tego, czy wybieramy laser do depilacji, laser pikosekundowy czy laser neodymowo-yagowy, upewnijmy się, że hurtownia produktów oferuje specjalistyczne szkolenia z zakresu ich użytkowania. Pozwoli to ie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta i klienta, ale także efektywności samych zabiegów.

Wybierając hurtownię medycyny estetycznej pamiętajmy o tym, że oprócz wysokiej jakości sprzętu i nowoczesnych urządzeń do szerokiej gamy zabiegów ważnym parametrem jest także oferta szkoleń dla załogi gabinetu. Pozwoli to na zwiększenie bezpieczeństwa zabiegu, efektywne wykorzystanie samego urządzenia oraz zwiększenie świadomości pracowników na temat całej procedury.

OLI