Serum zamiast liftingu?

0
1348
serum w szklanej buteleczce z pipetą
Serum na zmarszczki może mieć różną konsystencję. Czasami przypomina lekki krem albo emulsję. Często też ma postać olejku lub żelu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Serum na zmarszczki czy lifting? – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Dla wielu z nich dylemat jest trudny do rozstrzygnięcia, choć plusy i minusy obu rozwiązań są przecież oczywiste. Prawdziwy lifting to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który niesie ze sobą sporo bólu, a efekty bywają czasem bardzo dobre, a czasem trudne do zaakceptowania. Serum na zmarszczki wydaje się metodą znacznie bezpieczniejszą, a przy nowoczesnych formułach tych kosmetyków efekty bywają spektakularne. Każdy musi sam zdecydować, co jest dla niego lepsze, a my możemy jedynie pomóc w tych rozważaniach.

Nie ma co ukrywać, że lifting to poważna operacja plastyczna, w czasie której lekarz rzeczywiście naciąga skórę. Musi ją wcześniej naciąć, usunąć jej nadmiar, a potem wykonać kosmetyczne szwy. Wszystko odbywa się pod narkozą. Pacjentka wraca do zdrowia w ciągu kilku tygodni, a efekty można podziwiać po mniej więcej trzech miesiącach. Dobre serum na zmarszczki zdecydowanie może konkurować z tą inwazyjną metodą. Doskonale potrafi przywracać świetną kondycję skóry. Ujędrnia ją, nawilża, spłyca istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. My wybieramy właśnie tę metodę i chętnie uzasadnimy naszą opinię.

Serum na zmarszczki – co to jest?

To kosmetyk, który zawiera skoncentrowane substancje czynne, działające silnie na struktury skóry. Każde serum działa kilkukrotnie silniej niż jakikolwiek krem do twarzy, choć trzeba pamiętać, że nie zastępuje ono tego kosmetyku. Serum na zmarszczki jest dodatkowym preparatem pielęgnującym, który przyspiesza proces regeneracji skóry.

Serum na zmarszczki może mieć różną konsystencję. Czasami przypomina lekki krem albo emulsję. Często też ma postać olejku lub żelu. Powinno być stosowane okresowo, jako dodatkowa kuracja dla skóry. Czas stosowania określa zwykle pojemność opakowania, w którym znajduje się serum. Ciągłe stosowanie preparatu może spowodować tak zwane rozleniwienie skóry objawiające się spadkiem tempa jej autoregeneracji. Serum na zmarszczki należy stosować tuż po dokładnym oczyszczeniu skóry, jako warstwę poprzedzającą nałożenie kremu.

Efekty lepsze od liftingu

Aby uzyskać spektakularne efekty, należy dobrze dobrać skład serum na zmarszczki do potrzeb skóry. Świetnie sprawdzają się te preparaty, które zawierają retinol – idealnie odżywiający skórę i przywracający skórze elastyczność. Doskonale sprawdza się kwas hialuronowy, błyskawicznie poprawiający stopień nawilżenia skóry. Świetnie sprawdza się koenzym Q10 albo skoncentrowana witamina C, bo oba te związki skutecznie zwalczają wolne rodniki, opóźniając jednocześnie proces starzenia się skóry.


Materiał partnera zewnętrznego