Sprawdzone sposoby na mocne paznokcie

0
1710
Mocne paznokcie
Wzrost paznokcia i jego regenerację, można przyspieszyć właściwą dietą, pielęgnacją i substancjami chemicznymi. | fot.: Fotolia

Mocne lśniące paznokcie dodają urody każdym dłoniom. Jednak to właśnie one są najbardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia podczas wykonywania prac domowych. Zniszczone i kruche nie robią dobrego wrażenia a manicure wykonany na takiej płytce, jest bardzo nietrwały. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na ich regenerację.

Przedstawione poniżej sposoby zostały przetestowane przez dużą grupę kobiet. To właśnie one najczęściej sięgają po produkty mające na celu odbudowę i naprawę zniszczonej płytki paznokcia. Wzrost paznokcia i jego regenerację, można przyspieszyć właściwą dietą, pielęgnacją i substancjami chemicznymi. Wszystkie te metody stosowane kompleksowo wzmocnią trwale paznokcie i nadadzą im blasku.

Dieta i suplementy

Właściwa dieta ma ogromne znaczenie zarówno dla płytki paznokcia, jak i dla całego organizmu. Dostarczając mu wszystkich niezbędnych składników, przyspieszamy jego regenerację i opóźniamy efekty starzenia. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć składników pokarmowych bogatych w witaminy i minerały. Szczególną uwagę należy zwrócić na witaminę B. Witamina ta występuje w wielu produktach m. in. w: produktach zbożowych, produktach strączkowych, rybach i żółtkach jaj.

Równie istotnym mikroelementem biorącym udział w odbudowie płytki paznokcia jest miedź. Doskonałym źródłem miedzi są: suszone owoce, nasiona słonecznika, pestki dyni, orzechy laskowe, natka pietruszki i wątroba wieprzowa. Na rynku, dostępne są gotowe suplementy bogate w witaminy i minerały z dodatkiem wyciągu z pokrzywy i skrzypu polnego. Żeby uzyskać i utrzymać widoczne efekty wzmocnienia i wzrost paznokcia, preparaty powinny być suplementowane przez ok. 3 miesiące.

Kąpiele w oleju i oliwie

Oliwa to doskonały sposób na regenerację zarówno paznokci, jak i całych dłoni. Do niedużego naczynia wlewamy ok. 50 ml podgrzanej oliwy i moczymy w nim dłonie przez 15–20 minut. Do kąpieli możemy dodać kilka kropli witaminy A i E. Po takiej kąpieli będą gładkie i nawilżone a paznokcie mocne i lśniące. Zabieg ten należy stosować dwa razy tygodniu, do momentu uzyskania pożądanego efektu. Innym sprawdzonym sposobem na regenerację, jest olej rycynowy – wmasowany po wieczornej kąpieli w płytkę i skórki wzmocni, nawilży i nada blasku. Kurację należy stosować przez ok. miesiąc.

Odżywki do paznokci i kremy pielęgnacyjne

Produkty przeznaczone do pielęgnacji paznokci zawierają składniki pomagające odbudować płytkę. Składniki wnikają głęboko w strukturę paznokcia i odbudowują wszystkie uszkodzenia. Substancje w nich zawarte to najczęściej ceramidy, krzem, wapń i witaminy. Odżywki powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Wybierając preparat, warto zwrócić uwagę na jego skład – odżywki różnią się od siebie zarówno składem, jak i działaniem, dlatego ważne, aby dobrać odpowiedni preparat dedykowany na konkretne problemy związane z płytką.

Kremy pielęgnacyjne przeznaczone do rąk zabezpieczają dłonie i paznokcie przed działaniem niekorzystnych czynników. Wsmarowując je kilka razy dziennie w dłonie i płytkę, nawilżamy, natłuszczamy, łagodzimy podrażnienia i wytwarzamy film ochrony. Krem powinien być stosowany po każdym kontakcie z wodą.

Właściwa pielęgnacja dłoni i paznokci to także ich ochrona. Rękawiczki gumowe zakładane podczas prac porządkowych i kontaktu z detergentami zapobiegną wysuszaniu dłoni i ochronią paznokcie. Zimą nie należy zapominać o odpowiedniej ochronie rąk przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Wiatr, mróz, śnieg lub lodowaty deszcz mogą poważnie uszkodzić delikatną skórę i narazić dłonie na odmrożenia. Latem należy pamiętać o właściwej ochronie przed promieniami UV. Krem z wysokim filtrem podczas aktywności na świeżym powietrzu ochroni, nawilży dłonie i zabezpieczy przed słońcem. Odpowiednio chronione i pielęgnowane będą, powodem do dumy a manicure podkreśli ich elegancję.

Artykuł powstał we współpracy z BeautyExtra, organizatorem kursów stylizacji paznokci: https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-stylizacji-paznokci/kurs-stylizacji-paznokci-premium


Materiał partnera zewnętrznego